MASAŻ


W Centrum Rehabilitacji Wawer znajdziecie Państwo szeroką ofertę masaży przeprowadzanych przez doświadczonych fizjoterapeutów.

Przed rozpoczęciem zabiegu przeprowadzany jest wywiad z pacjentem na temat jego oczekiwań, dolegliwości. To ułatwia terapeucie dobranie technik masażu, tak by przyniosły oczekiwany rezultat. 


Rodzaje masaży:

1. Masaż dla kobiet w ciąży i po porodzie - zarówno w przypadku bólów kręgosłupa jak i relaksacyjny.
Kobiety w okresie ciąży i po porodzie często odczuwają dokuczliwe dolegliwości bólowe kręgosłupa i stawów krzyżowo – biodrowych, które uniemożliwiają im normalne funkcjonowanie. Ta forma masażu relaksuje, zmniejsza napięcie mięśniowe, poprawia krążenie, łagodzi dolegliwości bólowe kręgosłupa, zapobiega obrzękom kończyn dolnych i górnych, a także przyspiesza powrót do kondycji, jaką się miało przed urodzeniem dziecka. Odpowiednie ugniatanie konkretnych miejsc na ciele poprawia pracę układu limfatycznego, co zapobiega obrzękom w ciąży i zmniejsza opuchliznę nóg. Masaż uelastycznia mięśnie kobiety.
 

Dla przyszłych mam stworzyliśmy specjalną ofertę pomagającą zapobiegać i niwelować problemy zdrowotne w tym okresie:

  • indywidualne ćwiczenia dla kobiet w ciąży. Zajęcia zapewniają dobrą kondycję do czasu   porodu,zapobiegają bólom kręgosłupa i stawów oraz pozwalają na szybki powrót do prawidłowej sylwetki po porodzie
  • specjalistyczny masaż dla kobiet w ciąży 
  • terapia manualna w bólach kręgosłupa u kobiet w ciąży i po porodzie 
  • elektrostymulacja mięśni brzucha po porodzie
  • ćwiczenia indywidualne po porodzie-powrót do formy.

Kinesiology taping w cenie zabiegu.


2. Masaż odcinkowy - jest to masaż skupiający się na wybranym segmencie ciała (na przykład plecy, ramiona). Dzięki niemu rozluźniamy napięcie mięśniowe, uelastyczniamy i poprawiamy krążenie.

 

3. Masaż kręgosłupa całościowy - zadaniem masażu jest zlikwidowanie zwiększonego napięcia oraz wzmocnienie słabej tkanki mięśniowej.

 

4. Masaż całego ciała:

  • relaksacyjny - pomaga się odprężyć, rozluźnia mięśnie, uspokaja.

  • odchudzający - to skuteczny sposób na cellulit i spalanie tłuszczu gromadzącego się w nadmiernych ilościach w różnych miejscach na ciele, szczególnie na udach, pośladkach, a nawet plecach. Dzięki pobudzeniu krążenia krwi i limfy, usprawnione jest oczyszczanie organizmu z toksyn. Najlepsze efekty przynosi masaż wykonywany w serii.


5.Terapia uciskowa

DRENAŻ LIMFATYCZNY to masaż uciskowy, usprawniający krążenie limfy i płynów tkankowych w organizmie. Polega na mechanicznym przepchnięciu zalegającej chłonki w kierunku węzłów chłonnych. Zalecany w leczeniu obrzęków limfatycznych i zastoju limfy. Poprawia metabolizm, pobudza układ limfatyczny, przyspiesza proces oczyszczania organizmu.


Wskazania do drenażu limfatycznego:
- niewydolność żylna
- zespół cieśni nadgarstka
- zespół Raynauda
- choroba niedokrwienna kończyn dolnych
- neuropatie
- neuralgia
- limfopatia polekowa
- przewlekłe obrzęki
- choroba zwyrodnieniowa stawów
- dna moczanowa
- otyłość
- zaburzenia troficzne skóry

Masaże limfatyczne wykonuje się w serii.

 

W Centrum Rehabilitacji Wawer możesz zakupić wybrany masaż jako prezent dla bliskiej Ci osoby!